top of page

М’ясо та вино, секрети поєднання

Останніми роками правильне поєднання м’яса та вина набуло суттєвої популярності, особливо серед тих, хто полюбляє смачно поїсти у супроводі добре підібраного вина. Секрет полягає в гармонійному поєднанні м’яса та вина таким чином, щоб одне підсилювало смак іншого. Хоча це може здатися складним, це мистецтво, яким можна оволодіти, маючи трохи практики та базових знань. У цій статті ми розглянемо деякі фундаментальні концепції та корисні поради для тих, хто тільки починає свій шлях у цьому напрямку.


Фундаментальні поняття про підбір вина до м’яса

Основна мета підбору - знайти ідеальне поєднання м’яса та вина, щоб вони доповнювали та підсилювали один одного. Щоб досягти цього, важливо враховувати деякі ключові фактори.


  • Інтенсивність. Вкрай важливо збалансувати інтенсивність смаків як у їжі, так і у вині. Страва з інтенсивним смаком, наприклад, тушковане м'ясо, потребує повнотілого вина з характером. З іншого боку, легка страва, наприклад, салат, буде краще поєднуватися з легким і свіжим вином.

  • Кислотність. Кислотність - важливий компонент як їжі, так і вина. Вино з хорошою кислотністю може допомогти підсилити смак жирної або сильно приправленої страви.

  • Таніни. Таніни - це сполуки, що містяться в червоних винах і надають їм терпкості та гіркоти. Страви, багаті на білок, наприклад, червоне м'ясо, допомагають пом'якшити таніни у вині, що робить їх хорошим варіантом, якщо ви обираєте що взяти до вина.


За винятком пункту про таніни, зі зрозумілих причин, колір вина не враховується у випадках інтенсивності та кислотності. Хоча аромати можуть добре доповнювати страву, в гармонії переважають інші органолептичні характеристики. Наприклад, м'ясне рагу може чудово гармоніювати з повнотілим білим вином з характером, а салат - з легким і свіжим молодим червоним вином.


Поєднання вина з м'ясом

Більшість із запропонованих нами поєднань дотримуються простого способу поєднання, в якому використовуються вина, що доповнюють смаки різних сортів м'яса, а не контрастують з ними. 


Яке вино підходить до курки та птиці

Любителі білого м'яса можуть радіти. Поєднання курячої та індичої грудки дуже просте: спробуйте класичні вина, такі як Шардоне або Совіньйон Блан. 


З темним м'ясом справи йдуть трохи цікавіше: темні частини курячої або качиної грудки мають ідеальний смаковий профіль і вміст жиру, щоб поєднуватись з червоним вином середньої щільності, таким як Піно Нуар або Каберне. Качина грудка і Піно Нуар вважаються культовою парою! 


Яке вино підходить до курк


Вино до свинини

Поєднання зі свининою залежить від способу приготування та спецій. Слід обирати насичені вина, котрі будуть доповнювати смак свинини. Особливо це актуально, коли мова йде про досить жирну їжу, де слід обирати вино з підвищеним вмістом танінів. Для копченостей існують свої правила, і вони залежать від того, що ви подаєте до столу. Такі стари часто поєднують з червоними винами, такими як Каберне, але сухе ігристе вино також є чудовим вибором. 


Вино до свинини


Яке вино подавати до стейку

Червоне вино зі стейком - це класика. Смак сміливого вина з міцними танінами та стиглими фруктами, взаємодіючи зі шматками жирної яловичини, створює справжнє поєднання смаків у вашому роті. Вони прекрасно поєднуються одне з одним, щоб створити гармонію і баланс. Але яке вино найкраще? 


На відміну від свинини, до якої можна пити практично будь-який сорт вина, стейк майже завжди подається з червоним вином. Коли у вас є 30-денний стейк сухої витримки, ви хочете бути впевнені, що у вас є відмінна пара, і в цьому випадку Каберне Совіньйон буде прекрасним вибором. Для ніжних шматків м'яса з меншою кількістю жиру, таких як філе, ми обираємо вина з більш м'якими, солодкими танінами.


Яке вино подавати до стейку


Яке вино поєднується з бараниною

Страви з баранини найкраще доповнюють червоні вина середньої щільності, які можуть обіграти стиль приготування. Можна обрати Піно Нуар, але можна використовувати Каберне.


Вино з дичиною

Для більшості домашніх кулінарів дичина з'являється на столі лише в особливих випадках. Нежирне м'ясо та інтенсивний аромат можуть відлякати деяких кухарів, але для тих, хто дотримується цього правила, є багато чудових вин. Оленина та дичина (наприклад, фазан) мають більш насичений смак і менше жиру, ніж їхні одомашнені побратими, і поєднуються зі сміливими винами, які здатні впоратися з їхньою складністю. 


Вино з дичиною

Поради щодо правильного підбору вина

  • Не існує фіксованих правил. Хоча існують певні рекомендації, які можуть допомогти створити гармонійні поєднання, не існує чітких правил у підборі вина до м’яса. Найголовніше - довіряти власним смакам та експериментувати з різними поєднаннями.

  • Почніть з вин і продуктів, які ви вже знаєте. Якщо ви новачок у світі поєднання, рекомендується почати з вин і продуктів, які ви вже знаєте і які вам подобаються. Коли ви отримаєте більше досвіду, ви зможете експериментувати з більш сміливими поєднаннями.

  • Враховуйте спосіб приготування. Спосіб приготування страви може вплинути на її смак і текстуру, тому важливо враховувати його при виборі вина. Наприклад, м'ясо, приготоване на грилі, матиме більш димний і підсмажений смак, ніж тушковане м'ясо, що вимагає іншого вина.

  • Збалансуйте смаки. Важливо шукати баланс між смаками їжі та вина. Якщо страва має солодкий, кислий, солоний або гіркий смак, важливо підібрати вино з додатковим смаковим профілем.

  • Не забувайте про десерти. З десертами може бути трохи складніше, оскільки багато десертів дуже солодкі. Загалом, рекомендується обирати вино, яке є настільки ж солодким або солодшим за десерт.


Підбір вина до м’яса - це мистецтво, яке вимагає практики та експериментів. Тут не існує фіксованих правил, і найголовніше - довіряти власним смакам і насолоджуватися процесом. З часом ви зможете створювати власні гармонійні поєднання і ще більше насолоджуватися досвідом дегустації смачної їжі у супроводі відповідного вина. Сподіваємося, наші поради пролили світло на це питання і допоможуть вам обрати найкраще вино до м’яса.


5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page