top of page

Історія мюзле: як стримати бульбашки за допомогою сталі

Мюзле - це дротяна сітка, яка надягається на корок пляшки з ігристим вином. Зазвичай покритий капсулою з фольги, цей маленький, але дуже важливий елемент закріплює корок у пляшці, утримуючи її запечатаною до моменту розпивання. 


Виготовлений з ретельною увагою до деталей, мюзле складається з трьох частин: нижнього кільця, чотирьох окремих дротяних ніжок і металевої круглої пластини. Його складний дизайн часто відображає логотип, емблему або характерний візерунок виноробні. Елегантна та ефективна деталь мюзле втілює в собі як традицію, так і функцію, роблячи свій внесок у загальний досвід насолоди ігристими винами. Це маленький ковпачок з великою індивідуальністю!


Історія

Більшість з нас знімають блискучу фольгу з пляшки з таким нетерпінням, що навіть не зупиняються, щоб помилуватися цим дротяним витвором, перш ніж відкоркувати корок і насолодитися бульбашками всередині. Однак ця сталева клітка і металевий ковпачок, що фіксує корок, мають довгу інноваційну 180-річну історію, що бере свій початок у 1840-х роках.


До винаходу мюзле винороби 19-го століття підтримували тиск ігристого вина за допомогою дерев'яних пробок, запечатаних промасленою тканиною та воском. Цей метод виявився нестабільним через витікання або тиск від карбонізації, що вибивав пробку. Винахід більш безпечного методу належить французькому винахіднику Адольфу Жаксону, який присвятив своє життя шампанському та виноробній промисловості.Адольф народився у родині виробників шампанського Jacquesson and Fils, яку заснував його батько Меммі у 1798 році. Слава будинку зросла після того, як з'явилися чутки, що він був улюбленцем Наполеона, який нагородив сім'ю золотою медаллю за чудові підвали, а до 1867 року продажі зросли до величезного обсягу в 1 000 000 пляшок щорічно. 


Маючи пристрасть до шампанського у своїй крові, Адольф винайшов перший мюзле у 1844 році, виготовивши невелике дротяне дуло і стопорну пробку, щоб запобігти вилітанню пробки під тиском газованого вмісту. Перші мюзле було нелегко встановлювати і дещо незручно відкривати, проте в наступні роки подальші розробки дозволили створити сучасний мюзле, який був виготовлений з дроту, скрученого для збільшення міцності. Ця конструкція, подібно до тих, що ви бачите сьогодні, складається з дротяної петлі, яка послаблює тиск і відкриває доступ до пробки, коли її скручують на 6 півобертів проти годинникової стрілки.


Зараз мюзле виготовляються мільйонами, деякі з них складаються з персоналізованого ковпачка або тарілки, що використовується як маркетинговий інструмент деякими компаніями. На кришечках можуть бути зображені емблеми або назви виробників, що призвело до виникнення унікального хобі - деякі кришечки стають затребуваними і цінними серед колекціонерів. Захоплення колекціонуванням «тарілочок з мюзле» називається плакомусофілія, і любителі демонструють ці вироби, створюючи настінні картини, значки, альбоми та різні ювелірні прикраси.


Використання мюзле у маєтку Сеппелт Грейт Вестерн запровадив власник Ганс Ірвін у 1890-х роках. Ірвін доручив французькому виноробу на ім'я Шарль П'єрло створити нове «шампанське», перше у своєму роді за межами Франції. Ірвін імпортував обладнання, щоб допомогти П'єрло у виробництві ігристого вина, яке й досі знаходиться у Грейт Вестерні.


З роками дизайн мюзле еволюціонував, різні винороби та регіони вносили в нього свої унікальні штрихи. Коли виробництво ігристих вин вийшло за межі Шампані і набуло популярності в усьому світі, мюзле стало невід'ємною частиною збереження шипучості та якості ігристих вин.

7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page